Kompleksowa oferta automatyki przemysłowej

Nowe produkty

Czujniki temperatur cieczy i gazów

seria czujniki.jpgRockwell Automation przedstawia nową generację czujników temperatury 837T w ramach portfolio czujników półprzewodnikowych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i dużej dokładności są wszechstronnym rozwiązaniem do mierzenia temperatury cieczy i gazów. Seria 837T występuje w dwóch wariantach – z wbudowanym wyświetlaczem oraz bez wyświetlacza. Model z wyświetlaczem może mierzyć temperatury z zakresu –20 ÷ 80°C oraz ma wbudowany protokół IO-Link.

Parallel Redundancy Protocol

Parallel Redundancy Protocol.pngObecnie Rockwell Automation może zaproponować całkowicie inne podejście do zagadnienia wysokiej dostępności sieci EtherNet. Rozwiązanie to nazywa się PRP - Parallel Redundancy Protocol. Istotą rozwiązania jest podłączenie urządzenia do dwóch niezależnych sieci Ethernet. Każdy pakiet wysyłany jest ROWNOCZEŚNIE przez obie sieci. Adresat pakietu reaguje na pakiet, który dotarł wcześniej. Późniejszy jest odrzucany. W tym rozwiązaniu eliminowane jest całkowicie opóźnienie, wynikające z przełączania sieci, występujące w sieci o architekturze DLR, lub wykorzystującej klasyczne rozwiązanie ringu w oparciu o zarządzalne switche i protokół REP.

Mobilny interfejs MobilView

Obraz.jpgLinie produkcyjne są coraz bardziej złożone, często dodatkowo rozbudowywane, przy nie zawsze jednoczesnym wzroście zatrudnienia. Stanowi to wyzwanie dla operatorów od których wymaga się coraz większej mobilności. Konieczny jest również dostęp do danych lub parametrów maszyny nie tylko w obrębie centrali sterowniczej. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom firma Rockwell Automation stworzyła panel operatorski MobilView do mobilnych zastosowań, zapewniając tym samym większy komfort pracy operatora przy jednoczesnym wzroście jego produktywność. 


PanelView 800

PanelView800.jpgPanelView800 to nowa seria paneli operatorskich dedykowanych dla małych maszyn i aplikacji automatyki przemysłowej. Panele są częścią platformy Connected Components firmy Rockwell Automation. Integracja z mikrosterownikami Allen-Bradley – będąca preferowaną opcją wdrożenia terminali PanelView 800 – pozwala na stworzenie optymalnego rozwiązania w zakresie sterowania i wizualizacji.


PanelView Plus 7 Standard

PanelView Plus 7.jpgPanele operatorskie PanelView™ Plus od lat stanowią zarówno platformę sprzętową, jak i oprogramowanie do automatyzacji produkcji. Są integralną częścią systemu Architektury Zintegrowanej® i zapewniają operatorom dostęp do wizualizacji układu sterowania maszyny. Model PanelView Plus 7 Standard został opracowany jako następca modeli z rodziny PanelView Plus, w celu kontynuacji wieloletniej obecności narynku wysokiej jakości paneli operatorskich dla przemysłu. W połączeniu z oprogramowaniem FactoryTalk® View Machine Edition, nowa wersja zapewnia dalszą niezrównaną integrację ze sterownikami Logix oraz pełną skalowalność.


Kable Ethernetowe

kable2.jpgPołączenia Ethernetowe są coraz częściej stosowanym medium w przemyśle - Rockwell Automation oferuje pełny przekrój urządzeń pracujących w tej sieci: zaczynając od zdalnych I/O serii ArmorBlock, poprzez sterowniki i panele operatorskie, kończąc na serwonapędach oraz przemiennikach częstotliwości. W celu dopełnienia oferty, Rockwell prezentuje pełny zakres przewodów przeznaczonych do zastosowań przemysłowych, zarówno ze złączami typu RJ-45, jak i M12.

Piezoelektryczne przyciski 800K

800K_m.jpgFirma Rockwell Automation przedstawia kompletną ofertę przycisków, które są odpowiedzią na wyzwania jakie stawia branża żywności, gdzie czyszczenie odbywa się przy użyciu żrących substancji i w obecności wysokiego ciśnienia. Takie warunki mogą zakwestionować przydatność nawet najsolidniejszych przycisków.

Guardmaster EtherNet/IP™

ethernet-ip.pngGuardmaster 440R-ENETR z interfejsem sieciowym EtherNet/IP™ bezproblemowo komunikuje się w czasie rzeczywistym na poziomie terminala  diagnostycznego z przekaźnikami bezpieczeństwa Guardmaster, dzięki czemu jesteśmy w stanie zwiększyć produktywność naszej aplikacji. Guardmaster 440R-ENRTR, umożliwia komunikację z przekażnikami bezpieczeństwa  z wbudowaną optyczną magistarlą w sieci EtherNet/IP.


Wyłączniki w obudowie izolacyjnej serii 140G

wylaczniki.pngFirma Rockwell Automation przedstawia kompletną ofertę produktów Allen Bradley® – wyłączników i urządzeń zabezpieczających silniki. Dzięki zakresom prądu nawet do 3000 A i dużemu zróżnicowaniu funkcji komponenty te są stosowane w wielu branżach, w tym jako wyposażenie szaf sterowniczych i maszyn w instalacjach lokalnych oraz przeznaczonych na rynek światowy.


Guardmaster 440C-CR30

440C-CR30_Guardmaster_Configurable_Safety_Relay_left1--lgprod.jpgNowy programowalny przekaźnik bezpieczeństwa Guardmaster 440C-CR30 marki Allen-Bradley jest elastycznym, ekonomicznym i łatwo konfigurowalnym przekaźnikiem bezpieczeństwa idealnym do zastosowań wymagających od 4 do 10 obwodów bezpieczeństwa i kontroli do 5 stref niebezpiecznych. Wbudowany port komunikacyjny pozwala na łatwą współpracę z panelami operatorskimi PanelView Component™, sterownikami rodziny Micro800™ lub CompactLogix™.


ArmorBlock™ I/O- moduły blokowe

CIP Sync 1732E Slim ArmorBlock Digital Modules.jpgZintegrowany ruch w sieci EtherNet/IP stosuje technologię CIP Motion oraz CIP Sync organizacji ODVA, zbudowaną na protokole CIP (Common Industrial Protocol). Normy globalne pomagają zapewnić spójność i współdziałanie. Standardowa, niezmodyfikowana sieć Ethernet pozwala przyspieszyć wymianę danych między linią produkcyjną a systemami przedsiębiorstwa. Synchronizacja w czasie serwonapędów, we/wy i innych urządzeń w sieci EtherNet/IP daje możliwości, dzięki którym można sprostać nawet najbardziej wymagającym aplikacjom.


Guardmaster 440G-LZ

51693.JPGNowe wyłączniki ryglujące osłony Guardmaster serii 400G-LZ stanowią uzupełnienie oferty komponentów bezpieczeństwa marki Allen-Bradley®. Włączniki serii 400G-LZ łączą w sobie technologię mikroprocesorową z kodowanym aktywatorem za pomocą techniki RFID. Dzięki takiemu rozwiązaniu mechanizm blokujący wyłącznika 440G-LZ działa tylko w przypadku wykrycia prawidłowego aktywatora.


eFive - przemysłowy serwer VPN

efive.jpgPrzemysłowy serwer VPN (Virtual Private Network)  eFive® jest odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na szerokopasmowy bezprzewodowy dostęp do zdalnej obsługi urządzeń przemysłowych . Urządzenie stanowi idealny pomost miedzy zdalnym dostępem do sterowników PLC,  a systemem SCADA.


MVI69

pps.jpgProSoft Technology ma przyjemność przedstawić nowe karty z protokołem Modbus dla CompactLogix. Podobnie jak Rockwell Automation oferuje skalowalne procesory CompactLogix, ProSoft Technology oferuje skalowalne rozwiązanie dla Modbus TCP/IP i Modbus Serial. Nowe moduły maja wiele funkcji, które nie są dostępne w urządzeniach starszej generacji kart Modbus TCP/IP i Modbus Serial dla CompacLogix.
Każda karta MVI69 Enhanced i MVI69 Lite oferuje zdalną konfiguracje poprzez Ethernet. Pozwala to konfigurować i diagnozować urządzenie nie będąc w jego pobliżu. Każdy moduł posiada również profil Add-On, który pozwala użytkownikowi szybko skonfigurować moduł przy użyciu Studio 5000/RSLogix 5000.


Micro820

Micro820_small.jpgNowy 20 punktowy sterownik AllenBradley Micro820 został zaprojektowany z myślą o niewielkich maszynach oraz zdalnych systemach automatyki. Sterownik posiada wbudowany port szeregowy oraz Ethernet, mogące realizować komunikację z zewnętrznymi urządzeniami przy pomocy protokołów Modbus RTU/TCP. Gniazdo MicroSD obsługuje karty do 32GB w formacie FAT32/16. Karta może służyć do przechowywania danych procesowych, receptur. Istnieje również możliwość zapisania programu na kartę SD, co powoduje szybkie jego przywracanie w razie awarii. Wszystkie pliki zapisywane są w formacie CSV co umożliwia ich łatwe przeglądanie.


Przemienniki PowerFlex 523

PF_523.jpgPo premierze najnowszej serii przemienników częstotliwości PowerFlex 525, firma Rockwell Automation wprowadziła do sprzedaży kolejną serię kompaktowych przemienników częstotliwości serii PowerFlex 523 marki Allen-Bradley.
Napędy serii 523 występują w czterech rozmiarach oraz pokrywają zakres mocy 0.2-11.0 kW przy napięciu zasilania z zakresu 100-600.0 V AC. Pod względem konstrukcji seria PowerFlex 523 posiada takie same rozwiązania jak seria 525.
Seria PowerFlex 523 stanowi uzupełnienie serii 525 o prostsze i tańsze napędy dedykowane do mniej wymagających aplikacji napędowych.


Przemienniki PowerFlex 525

PF525_1_m.jpgW coraz większej ilości aplikacji napędowych bardzo ważnym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu przemiennika częstotliwości jest stosunek jego rozmiaru do „funkcjonalności”. Od producentów oczekuje się miniaturyzacji przemienników przy zachowaniu funkcjonalności porównywalnej z zaawansowanymi „pełnowymiarowymi” modelami. Odpowiedzią firmy Rockwell Automation na to zapotrzebowanie jest wprowadzenie do sprzedaży przemienników serii PowerFlex 525.


Softstarty SMC-50

SMC-50.pngNajnowsze softstarty serii SMC-50 marki Allen-Bradley stanowią nowatorskie podejście do zagadnienia układów łagodnego rozruchu. Cechują się możliwością: zaawansowanej konfiguracji, zwiększenia liczby wejść / wyjść, komunikacji sieciowej oraz 15 trybami rozruchu i zatrzymania silnika. Użytkownik ma do dyspozycji trzy sloty do których montowane są karty rozszerzeń. Softstarty rodziny SMC-50 mogą współpracować zarówno z silnikami których uzwojenia połączone są w trójkąt jak i w gwiazdę a odpowiedni sposób sterowania tyrystorami SCR eliminuj potrzebę stosowanie stycznika obejściowego. Zakres pokrywanych mocy to 45-300.0 kW (90-520.0 A dla połączenia liniowego) przy napięciu zasilającym z zakresu 200-690.0 V AC. Softstarty SMC-50 wyposażone są w szereg zabezpieczeń wykorzystywanych do ochrony silnika, oraz funkcje diagnostyki predykcyjnej odpowiedzialne za przewidywanie wystąpienia danej usterki. Dzięki możliwości podłączenia do komputera PC użytkownik otrzymuje możliwość pełnej konfiguracji urządzenia, jego diagnostyki oraz wizualizacji parametrów w postaci przebiegów czasowych. Uzupełnieniem samego urządzenia jest zestaw dedykowanych akcesoriów takich jak: zaciski, osłony, moduły przeciwprzepięciowe, czujniki doziemienia itp.


Kinetix 5500

Kinetix5500ServoDrivesFamily_left--lgprod.jpgKinetix 5500 to zupełnie nowa seria serwonapędów w rodzinie produktów stworzonych z myślą o średnich systemach sterowania – Midrange Architecture System. Mniejsze rozmiary, dwa porty Ethernet/IP oraz współpraca z nową linią silników to tylko niektóre z zalet nowego produktu Rockwell Automation.


Kinetix 6000M

kinetix_6000M.jpgSeria napędów Allen-Bradley Kinetix 6000M to zupełnie nowe podejście do instalacji z zastosowaniem serwonapędów. Napędy zintegrowane z silnikiem przystosowane są do montażu bezpośrednio na maszynie. Specjalna powłoka obudowy oraz zastosowanie stali nierdzewnej sprawia, że są one idealne do zastosowania w przemyśle spożywczym.


Stratix 5700

stratix5700_m2.png Najnowszym owocem współpracy światowych liderów  w swoich dziedzinach jest przemysłowy Switch STRATIX 5700. Stratix 5700 posiada szerokie możliwości konfiguracyjne zarezerwowane do tej pory tylko dla przełącznika Stratix 8000.


Laserowe czujniki odległości 45LMS

Laserowy_czujnik_odlegoci_45LMS_m.pngNajnowsza seria czujników laserowych 45LMS to idealne rozwiązanie do pomiaru odległości obiektów w zakresie od 0,2 do 50m. Dzięki wykorzystaniu źródła światła czerwonego o długości fali 660nm w klasie 1 i 2, sensory 45LMS są całkowicie bezpieczne dla użytkownika. Trzy typu czujników, różniących się metodą detekcji i zasięgiem, pozwalają na znalezienie złotego środka pomiędzy dokładnością a zakresem działania.


Router eWON COSY 141

Ewon_cosy1_m.jpgeWON, wiodący belgijski producent przemysłowych urządzeń zdalnego dostępu dla rynku automatyki, ogłasza wprowadzenie nowej linii produktów eWON COSY, dla inżynierów automatyków wymagających łatwego w konfiguracji, wydajnego i taniego zdalnego dostępu przez Internet do urządzeń przyłączonych do zakładowej sieci LAN.


Układy rozruchowe serii ArmorStart LT

Amort_start_mm.pngW wielu aplikacjach automatyki przemysłowej wymagane jest zastosowanie obiektowych układów rozruchowych montowanych w bezpośrednim sąsiedztwie silników, które to odpowiedzialne są za rozruch silnika, regulację jego prędkości obrotowej oraz jego zabezpieczenie. Odpowiedzią firmy Rockwell Automation na to zapotrzebowanie było wprowadzeni do sprzedaży kontrolerów silnikowych serii ArmorStart LT.


Midrange Architecture System

Midrange_m.jpgWspółczesne aplikacje maszynowe oprócz nacisku na wzrost wydajności i łatwości obsługi zarówno dla operatorów jak i inżynierów utrzymania ruchu, wymagają również łatwo dostępnej diagnostyki. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom firma Rockwell Automation proponuje swoim klientom rozwiązanie Midrange Solution.


Nowe procesory 5370 CompactLogix

CompactLogix_procesory_m.jpgNowe procesory CompactLogix są idealnym rozwiązaniem dla sterowania małych i średnich maszyn zwłaszcza,  gdy wyposażone są one w napędy AC i serwonapędy. Pozwalają obniżyć koszty oraz skrócić czas uruchomienia, co w rezultacie podnosi konkurencyjność maszyn.


Serwonapęd Kinetix 350

Kinetix350_m.jpgW skład średnich systemów sterowania - Midrange Archtecture System - wchodzą nowe serwonapedy Kinetix 350. Napędy te są rozbudowa obecnej już na rynku rodziny Kinetix 300. Przede wszystkim dodano funkcję CIP Motion.


Przemienniki częstotliwości PowerFlex 755

PF755_HighPower_m.jpgPrzemienniki częstotliwości PowerFlex 755 HP stanowią rozszerzenie serii napędów PowerFlex 750, oferowanych przez firmę Rockwell Automation, o napędy o mocach 250-1500kW, występujących w trzech wersjach napięcia zasilającego: 400-480V, 500-600V i 690V . 


Micro850

Micro850_m.pngSterowniki Micro850 to nowe jednostki uzupełniające rodzinę sterowników serii Micro800 firmy Rockwell Automation. Przeznaczone do zastosowań wymagających więcej wejść/wyjść analogowych i cyfrowych lub wejścia/wyjścia o wyższej przepustowości. Wbudowany port ethernetowy wzbogaca możliwości komunikacji z innymi urządzeniami automatyki przemysłowej.


Rodzina Micro800

Nowy_Micro800_m.jpgSterowniki Micro800 to nowa rodzina sterowników Rockwell Automation przeznaczona do bardzo małych i małych aplikacji przemysłowych. Sterowniki te łączy kompaktowa obudowa, prostota programowania i możliwość dobrania sterownika możliwie najdokładniej do potrzeb danej aplikacji.


Enkodery absolutne z interfejsem Ethernet/IP

Encoder_ethernet_1_m.jpgWażnym elementem wielu aplikacji jest dokładność odczytu pozycji danego elementu maszyny. Pozycja musi zostać zapamiętana i wskazana poprawnie nawet w przypadku braku zasilania elementów pomiarowych. Enkodery serii 842E firmy Rockwell Automation z wbudowanym interfejsem Ethernet/IP są w stanie sprostać wymaganiom praktycznie każdej aplikacji, oferując zestaw bardzo szerokich opcji dodatkowych. 


PowerFlex 7000 - przemienniki częstotliwości na średnie napięcie

PowerFlex7000_m.jpgRokwell Automation jest światowym liderem w produkcji przemienników na średnie napięcie. Także w Polsce posiada najwięcej aplikacji – kilkadziesiąt napędów. Ze względu na coraz większe zainteresowanie użytkowników przemienniki PowerFlex 7000 są od 2008 roku produkowane także w Polsce, w Katowicach. Zainteresowanie to wynika z korzyści, jakie przynosi stosowanie przemienników na średnie napięcie w porównaniu do przemienników niskonapięciowych, dla silników o dużej mocy.


  • Współpracujemy z:
  • rockwell-logo.gif

  • prosoft-logo.gif

  • logo_ewon_szary_.gif
  • kepware-logo.gif
  •  hilsher_-_szary.gif

 

  • DKC_logo_szare.gif