RAControls

Aktualności

Wydarzenia

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2018.

W dniach 12-15 września 2017 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz 33 spotkali się przedstawiciele sektora drzewnego i meblarskiego. RAControls był obecny z prezentacyjnym DemoVanem Rockwell Automation na terenie otwartym. Zwiedzający mogli uczestniczyć w prelekcjach/seminariach, które odbywały się w trakcie targów codziennie w salce konferencyjnej w pawilonie 3 w godzinach 11.00 do 13.00.

Przez cztery dni na targach Drema 2017 można było zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej. Poznań od lat przyciąga liderów rynku i z roku na rok ekspozycja jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne.  Edycja targów 2017 okazała się być bardzo udaną – na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2, zaprezentowało się ponad 380 wystawców, a teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB.

Targi DREMA prężnie się rozwijają, wciąż realizowane są nowe pomysły i przedsięwzięcia, które wpisują się w oczekiwania przedstawicieli rynku. Idea Pawilonu Promocji Drewna, działającego w ramach targów DREMA 2017, nabrała mocno międzynarodowego charakteru dzięki obecności branżowych stowarzyszeń zagranicznych (AHEC – American Hardwood Export Council, Malaysian Timber Council, Föreningen Svenskt Trätekniskt Forum, QWEB – Quebec Wood Export Bureau oraz Moelven z Norwegii), i pozwoliła zwiedzającym zdobyć wiedzę o rynkach zagranicznych i nawiązać perspektywiczne kontakty biznesowe.

Projekt DREMA DZIECIOM I SENIOROM ponownie okazał się ogromnym sukcesem. Podczas tegorocznej edycji działały dwie pokazowe fabryki, które umożliwiły uczestnikom targów DREMA 2017 obserwowanie poszczególnych etapów produkcji mebli dla dzieci i seniorów. Z roku na rok przybywa Sponsorów (ponad 40 partnerów akcji w 2017 r!), co pokazuje, jak istotne i pożyteczne jest to przedsięwzięcie oraz jak budujące jest pomaganie najbardziej potrzebującym. W trakcie trwania targów DREMA 2017 wykonano łącznie 15 zestawów mebli dla dzieci i seniorów, które przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej i stamtąd trafią do najbardziej potrzebujących placówek.

Warto również podkreślić nowość podczas targów DREMA 2017 – Design w Drewnie. To przestrzeń zajmująca ok. 300 m2, przygotowana we współpracy z partnerami: Inkubator InfoTEC i marką Pla[y]wood, Kronospan Szczecinek wraz z Wydziałem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Handicraft, Jagram, Wiązary Burkietowicz i Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego. Strefa Designu powstała z myślą, aby wspierać projektantów oraz ludzi z pasją, aby pomóc im wypromować nietuzinkowe pomysły i rozwiązania. W trakcie trwania targów DREMA można było podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę ponad 50 sztuk nieoczywistych eksponatów – mebli i przedmiotów codziennego użytku – wykonanych z drewna. Przedsięwzięcie wywarło pozytywne wrażenie na zwiedzających targi i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Mimo dobrej kondycji, sektor drzewno-meblarski potrzebuje wciąż inspiracji, a co za tym idzie – innowacji, profesjonalizacji i dobrych praktyk. Organizatorzy targów DREMA nie ustają poszukiwaniu coraz to nowszych rozwiązań i ciekawych tematów, które mogą zainteresować profesjonalistów.   Nie bez przyczyny mówi się, że Poznań od lat przyciąga liderów rynku – co roku jesienny termin targów sprawia, że stolica Wielkopolski przez 4 dni staje się wyznacznikiem zmian i trendów w branży drzewno-meblarskiej. A na Międzynarodowych Targach Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2018 będzie się działo!