RAControls

Aktualności

Wydarzenia

Złoty Medal – Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2018.

W dniach 11-14 września 2018 r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz 34 spotkali się przedstawiciele sektora drzewnego i meblarskiego. 

RAControls był obecny z prezentacyjnym Demo Vanem Rockwell Automation na terenie otwartym, rozmawialismy m.in. o aspektach bezpieczeństwa maszynowego, Smart Machines i Smart Safety.

Będziemy mieli do dyspozycji samochód prezentacyjny firmy Rockwell Automation, który zawiera szeroką gamę standardowych i zintegrowanych technologii zabezpieczeń. wyposażenie pojazdu pozwala symulację działania układów bezpieczeństwa z wykorzystaniem: przekaźników bezpieczeństwa master, sterowników GuardLogix , napędów PowerFlex i innych elementów układów maszynowych.

Przez cztery dni na targach Drema 2018 będzie można  było zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej. Poznań od lat przyciąga liderów rynku i z roku na rok ekspozycja jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne.  

Edycja targów 2018 była  bardzo udaną tym bardziej że jeden z produktów pokazywanych przez Nas został wyróżniony przez organizatorów Złotym Medalem.

Sterownik Compact GuardLogix Allen-Bradley – Serce systemu inteligentnego bezpieczeństwa.

Zapewnienie bezpieczeństwa personelowi, pracującemu przy obsłudze maszyn poprzez zastosowanie odpowiednich systemów zabezpieczeń jest obecnie głównym obowiązkiem producentów maszyn. Nowoczesne rozwiązania Smart Safety oparte na sterowniku GuardLogix pozwalają obniżyć koszty projektowania i wykonania maszyny, zapewniając jednocześnie jej zgodność z przepisami bezpieczeństwa. Skalowalność pozwala zoptymalizować projekt systemu zarówno pojedynczej maszyny jak i skompilowanej linii produkcyjnej.

Konkurs o Złoty Medal MTP

Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która po wnikliwej ocenie ekspertów, przyznawana jest innowacyjnym produktom najwyższej jakości. Każdego roku do konkursu o Złoty Medal  Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy zgłaszają ponad 500 produktów.

Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sąd Konkursowy, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.