RAControls

Aktualności

Artykuły Produkty

Czujniki temperatur cieczy i gazów

Czujniki temperatur cieczy i gazów

 Rockwell Automation przedstawia nową generację czujników temperatury 837T w ramach portfolio czujników półprzewodnikowych. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i dużej dokładności są wszechstronnym rozwiązaniem do mierzenia temperatury cieczy i gazów.

Seria 837T występuje w dwóch wariantach – z wbudowanym wyświetlaczem oraz bez wyświetlacza.

Model z wyświetlaczem może mierzyć temperatury z zakresu -20 – +80*C oraz posiada wbudowany protokół IO-Link. Technologia ta pozwala na łatwą integrację sensorów bezpośrednio w systemie sterowania, za pośrednictwem mastera IO-Link oraz sieci Ethernet/IP. Dzięki temu czujniki mogą być konfigurowane zarówno ręcznie, jak i poprzez oprogramowanie Studio 5000 Logix Designer. Poza technologią IO-Link dostępne są również sygnały standardowe, w postaci wyjścia cyfrowego oraz analogowego 4-20mA.

Zalety technologii IO-Link w czujnikach serii 837T

  • Tryb uczenia – zarówno ręczny, jak i za pośrednictwem Studio 5000 z wykorzystaniem gotowego profilu Add-On
  • Wartość temperatury dostępna w PLC bezpośrednio w stopniach Celsjusza – brak konieczności skalowania
  • Nazwy dostosowane do aplikacji – ułatwienie w lokalizacji czujnika na maszynie
  • Tryb blokady – można zdalnie zablokować zmianę ustawień, przez co wyeliminowana jest możliwość wprowadzania zmian przez osoby niepożądane

 

Modele bez wyświetlacza oferują pomiar temperatur z zakresu -50 – +250*C, z wyjściem 4-20mA oraz z sondami o długości od 25 do 350mm.

Obie serie czujników 873T posiadają obudowy o odporności środowiskowej IP67 oraz występują w wariantach z szeroką gamą przyłączy proceowych.

Ofertę uzupełnia seria czujników rezystancyjnych serii 837RTD wykorzystujących sensor PT1000 jako element pomiarowy. Charakteryzują się  szerokim zakresem mierzonej temperatury (-50 – 200*C) oraz kompaktową, odporną na wibracje obudową o stopniu ochrony IP67.