RAControls

Rockwell Automation

Rockwell Automation

Systemy sterowania, napędy, osprzęt elektryczny oraz oprogramowanie

Rockwell Automation jest globalnym koncernem o przeszło 100-letniej historii, dostarczającym kompleksowe rozwiązania automatyki przemysłowej. Główna siedziba znajduje się w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych i jest obecny w 80 krajach na całym świecie poprzez regionalne biura oraz zakłady produkcyjne. 

W Polsce firma posiada biuro handlowe w Warszawie oraz zakład produkcyjny w Katowicach. Koncentruje się na ciągłym doskonaleniu i rozwoju swoich produktów oraz usług.

RAControls posiada status Autoryzowanego Dystrybotora Rockwell Automation. 

 

W ofercie RAControls produkty Rockwell Automation reprezentowane są przez:

Produkty marki Allen-Bradley, m.in.:

Sterowniki programowalne

Nasze rozwiązania sterowania wyznaczają standard – od oryginalnych sterowników programowalnych (PLC – Programmable Logic Controller) stworzonych w latach siedemdziesiątych po najbardziej zaawansowane technologicznie, skalowalne, wielodyscyplinarne, wspierające rozwiązania informatyczne sterowniki (PAC – Programmable Automation Controller). Nasze certyfikowane sterowniki bezpieczeństwa umożliwiają tworzenie aplikacji spełniających wymagania SIL 2 oraz SIL 3. Oferujemy sterowniki wielu typów i rozmiarów spełniających konkretne wymagania.

Panele operatorskie i komputery przemysłowe

Produkty do wizualizacji zapewniają okna do krytycznych informacji o produkcji i procesach oraz danych przedsiębiorstwa. We wszystkich rodzajach przemysłu, środowiska aplikacji i produkcji produkty te przyspieszają rozwój i usprawniają działanie.

Moduły wejscia / wyjscia I/O

Wybieraj spośród wejść / wyjść opartych na podwoziu, które są zintegrowane z kontrolerem Allen-Bradley ® , lub we / wy, które są rozprowadzane wokół aplikacji lub montowane na komputerze. W przypadku aplikacji rozproszonych oferujemy rozwiązania w obudowie (IP20) i hartowanej na maszynie (IP67 / 69K), zarówno w wersji modułowej, jak i blokowej. Kilka rodzin I / O wyposażonych jest w technologię Smart Component Technology DeviceLogix ™, integrującą tanie rozwiązania do rozwiązywania problemów logicznych we własnych urządzeniach I / O. W zakresie rozwiązań bezpieczeństwa nasze produkty Guard I / O ™ posiadają certyfikat TÜV do SIL 3, Cat. 4, PLe. Obsługa komunikacji obejmuje sieci DeviceNet ™, ControlNet ™ i EtherNet / IP ™ oraz inne sieci przemysłowe. Allen-Bradley I / O są dostępne w różnych rozmiarach i gęstościach punktów, zapewniając elastyczność, której potrzebujesz, aby spełnić Twoje dokładne wymagania.

Monitorowanie stanu

Produkty do monitorowania stanu pomagają utrzymać produktywność, wykrywając potencjalne awarie sprzętu. Oferujemy moduły ochrony, czujniki, przenośne przyrządy i oprogramowanie do nadzoru w czasie rzeczywistym. Nasze inteligentne moduły we / wy XM® wykonują w czasie rzeczywistym przetwarzanie krytycznych parametrów używanych do oceny aktualnego stanu zdrowia i przewidywania przyszłego stanu technicznego maszyn przemysłowych. Zastosuj nasze moduły XM w autonomicznych systemach lub w istniejących systemach automatyki i sterowania.

Monitoring energii

Nasze produkty monitorujące energię informują Cię o tym, ile energii zużywasz, jakie są Twoje największe obciążenia, kiedy zużywasz najwięcej energii elektrycznej, ile za nią płacisz i jaka jest jakość używanej przez Ciebie energii. Użyj sprzętu i oprogramowania do monitorowania zużycia energii, aby zwiększyć wydajność i żywotność sprzętu, zmniejszyć zużycie energii i jej koszty oraz zwiększyć zyski firmy.

Układy bezpieczeństwa

Nasze nowoczesne podejście do zagadnień związanych z bezpieczeństwem podwyższa funkcjonalność twojego parku maszynowego poprzez zwiększenie bezpieczeństwa personelu i wydajności. Oferujemy jedno z najobszerniejszych portfolio na rynku w zakresie systemów bezpieczeństwa by osiągnąć wszystkie cele wymagane w procesie i aplikacjach wytwórczych.

Napędy i silniki

Sterowanie ruchem

Produkty Motion Control obejmują szeroki zakres serwonapędów, serwosilników i siłowników. Nasza oferta napędów serwo obejmuje od kompaktowych napędów jednoosiowych, do prostych aplikacji, do wysokowydajnych wieloosiowych serwonapędów, które idealnie pasują do systemu Integrated Architecture ™. Rotacyjne i liniowe serwosilniki zapewniają szeroki zakres mocy wyjściowej dla różnych wyzwań środowiskowych. Nasze siłowniki zapewniają uproszczone, gotowe do użycia rozwiązania dla precyzyjnego pozycjonowania liniowego.

Sieci i komunikacja

Oferujemy rozwiązania sieciowe i bezpieczeństwa, aby łączyć produkty automatyki przemysłowej ze sobą nawzajem iz resztą przedsiębiorstwa. Pomożemy Ci wybrać najlepszą architekturę sieci i dostarczyć wskazówek dotyczących projektowania i wdrażania. Oferujemy szeroką gamę urządzeń, interfejsów komunikacyjnych, nośników fizycznych i produktów łączących, aby pomóc Ci w pełni wykorzystać system sterowania.

Sterowanie napędami

Oferujemy kompletną linię produktów do sterowania silnikami do systemów zarządzania silnikiem. Nasze sterowniki silnika spełniają wymagania wielu aplikacji od niskiego do średniego napięcia i są zgodne z normami NEMA lub IEC.

Elementy zabezpieczające obwody

Produkty zabezpieczające obwody chronią elektromagnesy, cewki przekaźników, urządzenia pilotujące, wyjścia PLC i wiele innych. Są montowane na szynie DIN w celu szybkiej instalacji i doskonale nadają się do konfiguracji o dużej gęstości. Oferujemy elektroniczne moduły zabezpieczające obwody, wyłączniki i zabezpieczenia silnika, w tym modułowe systemy ochronne, przekaźniki przeciążeniowe bimetaliczne lub półprzewodnikowe oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i filtry.

Sterowanie oświetleniem

Produkty sterowania oświetleniem obejmują styczniki wielobiegunowe, odłącznikowe i kombinowane. Wielobiegunowe styczniki oświetleniowe są dostępne do 12 biegunów, ze stykami o wartości 20 A dla obwodów odgałęzionych. Styczniki rozłączające stycznik włączają i wyłączają duże bloki świateł. Nasze styczniki są dostępne w rozmiarach do 2250 A. Można ich używać do sterowania panelami oświetleniowymi z pełną magistralą i rozdzielonymi magistralami.

Interfejs sygnałowy

Nasze produkty z interfejsem sygnałowym zapewniają konwersję sygnałów i izolację elektryczną między czujnikami i innymi urządzeniami polowymi oraz obwodem sterującym. Wewnętrzne moduły bezpieczeństwa dodają diody Zenera, które ograniczają ilość energii elektrycznej na iskrobezpiecznych obwodach.

 

Oprogramowanie marki Rockwell Software:

Rockwell Software – HMI

FactoryTalk View zapewnia solidną i niezawodną funkcjonalność w rozwiązaniu HMI, która skaluje się z autonomicznego HMI na poziomie maszyny do rozproszonego rozwiązania wizualizacyjnego. Dzięki FactoryTalk View, wyzwania HMI w procesach, partiach i dyskretnych aplikacjach są zarządzane w jednym pakiecie oprogramowania, który wykracza poza ściany Twojego zakładu, aby zapewnić krytyczną widoczność na żądanie, zwiększając produktywność użytkowników na każdym poziomie organizacji.

FactoryTalk – dane i analityka

Oprogramowanie Enterprise Intelligence pomaga uwolnić dane, które są obecnie zablokowane w systemach kontroli i biznesie, i udostępnia przydatne informacje w celu zwiększenia wydajności, zwiększenia wydajności i obniżenia kosztów. Rozwiązania Rockwell Automation Manufacturing Intelligence tworzą analizy, które pomagają w podejmowaniu decyzji, kiedy i gdzie jest to potrzebne, w celu poprawy wydajności instalacji i ogólnej efektywności sprzętu, aby zaoszczędzić czas i pieniądze.

Projektowanie

Oprogramowanie do projektowania pomaga zmaksymalizować wydajność automatyzacji dzięki skróceniu czasu projektowania, tworzeniu nowych sposobów obniżania kosztów poprzez tworzenie spójnych, modułowych rozwiązań, które zwiększają wydajność produkcji.

 

Oprogramowanie Allen-Bradley

Oprogramowanie Allen-Bradley® obsługuje nasze inteligentne moduły I/O, przenośne kolektory danych, napędy PowerFlex®, serwonapędy i silniki, centra sterowania silnikami, sterowniki programowalne i czujniki. Produkty do projektowania i konfigurowania Rockwell Software® zapewniają szybszy czas do wyceny dzięki światowej klasy narzędziom i przyspieszonej zawartości. Znajdź dodatkowe informacje na temat oprogramowania do zarządzania wydajnością i produkcją, w tym do zarządzania danymi i zasobami oraz rozwiązaniami do inteligentnego zarządzania produkcją. Zobacz wszystkie opcje z Rockwell Software.

 

Strona producenta: rockwellautomation.com/